Lucy Hale - Biography

8. srpna 2014 v 15:48
Celé jméno: Karen Lucille Hale
Povolání: herečka, zpěvačka
Věk: 25
Datum narození: 14. 6. 1989
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA
Znamení: blíženci

Lucy Hale je americká herečka a zpěvačka. Jako dítě vyhrála pěveckou soutěž American Juniors. Je známá hlavně díky své roli v seriálu americké televizní stanice ABC Family Prolhané krásky, dále pak díky roli v seriálech Bionic Woman a Smetánka.
Lucy Hale, vlastním jménem Karen Lucille Hale, se narodila 14. června 1989 ve městě Memphis, Tennessee. Má dva sourozence, sestru Maggie a nevlastního bratra Wese. Nechodila do školy, měla domácí výuku. Když měla osm let, začala chodit na hodiny zpěvu a později si přibrala i hodiny herectví. Randila s hercem Davidem Henriem, se kterým si zahrála v seriálu Kouzelníci z Waverly, později s Chrisem Zylkou, známým pro svou roli v seriálu Tajemství kruhu.
Po vítězství v soutěži American Juniors se objevila v hostujících rolích několika seriálů, například Drake & Josh, Ned's Declassified School Survival Guide, O.C., Kouzelníci z Waverly a Jak jsem poznal vaši matku. Dále se objevila v seriálu Bionic Woman v roli Beccy Sommers, mladší sestry protagonistky Jaime Sommers (Michelle Ryan). Definitivně se proslavila rolí Effie ve filmu Sesterstvo putovních kalhot 2. Hraje roli Rose Baker v seriálu Smetánka, spolu s Ashley Newbrough a Joannou Garcia, dále pak hrála roli Katie Parkerové ve filmu Dívčí války. V prosinci 2009 byla obsazena do role Arie Montgomery, což je jedna ze čtyř hlavních postav seriálu Prolhané krásky. V roce 2010 vyhrála kategorii Televizní herečka cen Teen Choice Awards za roli Arie Montgomery. V lednu 2010 se objevila v seriálu CSI: Miami a v srpnu si zahrála roli Sherrie ve filmu Vřískot 4. V lednu 2012 byl odvysílán film Moderní popelka: Byla jednou jedna píseň s Lucy v hlavní roli. V dubnu 2012 hostovala v americkém seriálu Punk'd, kde úspěšně napálila svého hereckého kolegu Iana Hardinga, Vanessu Hudgens a Joshe Hutchersona.


Lucy popisuje hudbu jako svou "první lásku". Její hudební počátky byly ovlivněny tvorbou Shaniy Twainové a Faith Hillové, ale jak přiznává, nejvíce ji ovlivnila píseň od Britney Spears Baby One More Time. V roce 2011 nahrála soundtrack k filmu Moderní popelka: Byla jednou jedna píseň. V červnu 2012 bylo oficiálně oznámeno, že podepsala nahrávací kontrakt s Hollywood Records a v roce 2013 se očekává vydání jejího debutového alba.
 


Aktuální články

Reklama