Synopsis - Season 1

6. srpna 2014 v 20:38 | © prettylittleliars-only

1x01 Pilot
Aria se právě vrátila do Rosewoodu po roce v Evropě, zatímco se snaží popírat pocit ublížení od jejího otce Byrona, který si začal s jednou jeho bývalou studentkou na vysoké škole, ale pořád žije s Arii matkou Ellou. Aria nemůže ignorovat přitažlivost mezi ní a jejím učitelem angličtiny - Ezrou Fitzem. Jakmile se baculka Hanna proměnila v krásnou dívku, je chycena při krádeži slunečních brýlí v obchodním domě. Po propuštění se její matka Ashley rozhodne, že vezme věci do svých rukou ve snaze udržet si dobrou pověst a image její dcery. Spencer je puntičkářka a dokonalá studentka, jejíž tlak se stal pocitem osamělosti, dokud nenajde porozumění - u snoubence její sestry. Emily, sportovkyně, zpozorní kvůli nové sousedce jménem Maya, která se nedávno s rodinou nastěhovala do domu Alison. Holky dostávají zprávy, které odkazují na většinu soukromých detailů, které se snaží udržet v tajnosti před lidmi, kteří žijí v jejich malebném předměstí, jež se náhle zdát být daleko od dokonalosti tajemství, lží a zrad, což ohrožuje jejich rodiny a vše, co je jim drahé. I poté, co je objeveno tělo Alison DiLaurentis, zprávy nekončí.

1x02 The Jenna Thing
Okolnosti zmizení Alison pořád pronásledují Ariu, Spencer, Emily a Hannu, protože vznikají nové a nové otázky na noc, kdy Alison zmizela. S návratem Jenny do Rosewoodu, musí dívky čelit minulosti a nepříjemným událostem, které svázaly jejich přátelství navždy. Mezitím všude číhá pokušení: Aria se snaží držet se dál od svého angličtináře Ezry a Spencer od Wrena - snoubence její sestry.

1x03 To Kill a Mocking Girl
Výrok 'Minulost o sobě dá vědět' se nyní hodí ke Spencer, Arii, Emily a Hanně. Přesto, že se dívky snaží vzdát hold Alison, jsou postavené tváří v tvář nevyřešeným problémům. Aria se setkává s bývalou milenkou jejího otce, Meredith. Emily je nucena vidět Tobyho Cavanaugh v novém světle. Spencer se mstí Melisse. A Hanna je zoufalá, že její přítel Sean zapomněl na 'starou' Hannu. 'A' se jim vysmívá na každém kroku, jak potom mohou děvčata zapomenout a nechat svoji minulost za sebou? Mezitím detektiv Wilden využívá jeho vztah s Ashley a Hannou ve svůj prospěch. Povede se mu získat odpovědi na jeho otázky?

1x04 Can You Hear Me Now?
Unavené ze zpráv od 'A' se děvčata rozhodnou zastavit anonymní emaily a textovky blokováním všech neznámých čísel. Ale problémy nekončí. Překvapivá návštěva otce, nečekaný dárek od kamarádky, nechtěné rady a náhrady. Životy dívek se každým dnem víc komplikují. Jak si 'lhářky' mohou po tom všem myslet, že 'A' udrží mimo jejich životy navždy?

1x05 Reality Bites Me
Plán ignorovat 'A' děvčatům selhal a teď musí přijít zúčtování. Je-li to rodinná krize, rodičovská pochvala za nezaslouženou čest nebo něco jiného. A kromě toho je 'A' stále pronásleduje, tentokrát jsou vzkazy napsané rtěnkou. Mezitím musí také dívky řešit typické drama teenagerů, když se objeví nový člověk a dá status-quo, tajná láska je prověřená a nový románek se vyvíjí a starý mizí.

1x06 There's No Place Like Homecoming
Na večer setkání všech absolventů se sál zdobí balónky a všechny dívky se snaží stát se královnou, zatímco čtyři kamarádky se snaží alespoň zůstat nad vodou. Zabývání se žalem, panenstvím a mstivou sestrou ustupují, když jedna z nich udělá šokující výběr doprovodu na ples, který ji staví do nepříjemné situace. Budou holky schopné ochránit jednu z nich nebo se ta noc stane nocí, na kterou nikdy nikdo nezapomene?

1x07 The Homecoming Hangover
Po plese, který skončil katastofou se dívky snaží vyřešit všechno, co ples zanechal. Rodiče, sourozenci a přítelové si začínají něčeho všímat a jestli 'lhářky' nebudou jednat rychle, situace se může změnit ze špatné na strašnou. Mezitím, 'A' není jediný, kdo posílá Arii zprávy, takže vzniká napjatá situace v její rodině.

1x08 Please, Do Talk About Me When I'm Gone
Po dlouhém plánování nastává den památky Alison a dívky jsou připraveny na rozloučení. Ale když přijede Alisonin bratr Jason, Emily, Spencer, Aria a Hanna zjišťují, že jejich rozloučení se nachází až na konci seznamu. Jason přebírá velení a detektiv Wilden se vrací. Budou holky schopné oslavovat Alisonin život v klidu, jak doufaly? Navíc je Hanna nucena řešit situaci doma, která všechno ještě více komplikuje.

1x09 The Perfect Storm
Den školních testů je pozastavený, když na Rosewood udeří silná bouře. Ale místo toho, aby se těšily z odložení zkoušek, jsou dívky zavřené ve škole a vypořádávají se s dramatem, které je pronásleduje na každém kroku. Každá z nich se ocitne uprostřed napjaté situace, ať už mezi přáteli, přítelem, rodiči nebo mezi minulostí a současností. Mezitím Byron žádá Ashley o radu ohledně rodičovství, protože jeho vztah s Ellou je čím dál horší.

1x10 Keep Your Friends Close
Když FBI přichází do města s novými důkazy ohledně zmizení Alison, to poslední, co holky chtějí, je jít na narozeninovou oslavu spolužačky Mony. Ale když dostanou textovku, která naznačuje, že na párty bude i 'A', Spencer dostane nápad, který bude jejich šancí nadobro skoncovat s hrozbami od 'A'. Ale ani manikúra a pedikúra na oslavě jim nezlepší náladu, když večer vezme nebezpečný obrat. Navíc finanční situace Marinových tlačí Ashley na pokraj.

1x11 Moments Later
Chvíli po tom, co je Hanna sražena autem se život holek obrátí naruby. 'A' už nehraje na kočku a myš, ale přesouvá se k vážnějším věcem, a proto se holky musí navzájem podporovat víc než kdy jindy. Hanna je v nemocnici a holky mají novou informaci ohledně 'A'. Jak by někdo mohl vědět všechno a chtít to použít proti nim? Kromě toho tajemství některých holek vyplavou na povrch a ony se budou muset rozhodnou - přiznat se ostatním nebo vše popírat. Ať je to cokoli, v Rosewoodu se najde místo pro tajemství.

1x12 Salt Meets Wound
Hannin návrat domů z nemocnice by měl být radostná událost, ale když je na pár týdnů na vozíku a navíc ji pronásleduje 'A', je její návrat víc jako noční můra. I když se holky snaží podpořit Hannu co nejvíc, mají své vlastní problémy, kterým musí čelit: Spencer se pořád vzpamatovává z Melissina překvapení a Emily doufá, že představení Mayi rodičům během rodinné večeře vyhladí všechny obavy jejich rodičů.

1x13 Know Your Frenemies
Všechny vztahy v Rosewoodu se neustále mění a potýkají se s četnými překážkami. Noel vydírá Ezru a Aria má pocit, že z této situace není cesta ven. Emily se musí vypořádat s matčinou reakcí na její orientaci, protože není ochotna přijmout Mayu jako přítelkyni své dcery. Spencer se musí vyrovnat s manželstvím Melissy a Iana, i když podezření ohledně Ianova vztahu k Ali roste. Ale holkám pomůže neočekávaný zdroj a jejich budoucnost už nevypadá tak beznadějně. Mezitím 'A' nutí Hannu vracet se k jejím starým zvykům a připomíná jí kradení peněz. Vrátí se Hanna ke svým starým způsobům nebo bude mít sílu postavit se 'A'?

1x14 Careful What You Wish For
Celá škola se připravuje na taneční maraton, ale Hanna, Aria, Emily a Spencer se zajímají o jiné věci nežnad sháněním peněz na školní výlet do Washingtonu. Hanna hledá práci na zlepšení jejich rodinné finanční situace. Když jí 'A' nabídne práci, dokáže ji odmítnout? Emily myslí jen na Mayu, ale bojí se s ní promluvit a to natolik, že požádá Caleba o pomoc. Když zmizí důležitý kus majetku, Spencer zjistí, že být v těsné blízkosti se svým švagrem Ianem, je těžší než jindy. Mezitím se bývalá chůva Arii Simone vrací zpátky do Rosewoodu na nečekanou návštěvu. Ale to, co by mělo být šťastným setkáním se pro Ariu brzy mění v noční můru, když Simone upne svůj zrak na Ezru.

1x15 If at First You Don't Succeed, Lie, Lie Again
Holky se snaží, aby byl jejich život normální, ale i tak jednoduché akce jako rande vyvolávají spory. Emily se musí vypořádat se žárlivou spoluhráčkou, která je ohrožená návratem Emily do týmu. Aria a Ezra plánují jejich první rande na veřejnosti. A Hanna ještě více uvíza ve hře s 'A' a další krok může také ovlivnit jednu z 'lhářek'. 'A' je využívá jako loutky a dělá jim život ještě horší. Budou schopny odolat této bouři nebo budou muset čelit ošklivým pravdám? Spencer se obrátí k Jasonovi, bratru Alison, aby se dozvěděla více o noci, kdy Alison zemřela a čelí nepříjemné společné minulosti.

1x16 Je Suis Une Amie
Rozhodující zápas Rosewood Sharks připravuje Arii, Emily, Hanně a Spencer mnoho zmatků. Emily a Paige jdou do druhého kola a soupeří o vítězství. Hanna se snaží odradit Ariu od vyptávání na otázky ohledně Elliny vstupenky na otevírání muzea. Tajemství se začínají odhalovat a protivníci se stávají méně ohrožujícími, stane se to pro holky změnou hry? Mezitím se Spencer ujímá úkolu doučování spolužáka, aby získala nějaké odpovědi.

1x17 The New Normal
Co se stane jedné z 'lhářek', když se její otec ocitne na rodičovské schůzce tváří v tvář s láskou jejího života - angličtinářem Ezrou? A co se stane s druhou, která táhne k nevinnému, když se od něj druzí odvrací? A co s 'lhářkou', která byla překvapena nepříjemnou osobou? A nezapomeňte na lhářku, která tráví čas s těmi, kteří nejsou pravděpodobně důvěryhodní. V každém případě o tom má 'A' co říct. A to je jen obyčejný den holek v Rosewoodu.

1x18 The Badass Seed
Jak jejich pochybnosti, podezření a obavy rostou, začínají se Aria, Spencer, Hanna a Emily ptát samy sebe, jak vypadá pravá tvář zla. Je to ta holka, která je plná zášti a udělá cokoli, aby si udržela své milované u sebe? Je to nový švagr, který má možná pod povrchem svoji temnější stránku? Nebo je to neznámý cizinec, který si pohrává s životy holek jako s loutkami? Pouze čas ukáže, kdo je ten špatný. Mezitím Aria vidí školní hru jako příležitost, jak se dostat blíž k Ezrovi. Selže její plán a bude její vztah ještě více ohrožen?

1x19 A Person of Interest
Po šokujícím odhalení policie se pozornost obrací na 'lhářky', které se zdají být vinné. Ale všechny důkazy ukazovaly na Iana, tak jak se mohli dívky splést? Nebo si s nimi 'A' opět hraje? Policie žádá odpovědi od Arii, Hanny, Emily a Spencer, řeknou jim pravdu o 'A' nebo je lepší nechat některá tajemství ukryta? Mezitím začíná vzkvétat tajný vztah, láska není pro slabá srdce.

1x20 Someone to Watch Over Me
Když se objeví podezření, které padá na Spencer, děvčata si uvědomují, že nejsou jediné v Rosewoodu, kdo skrývá tajemství. Spencer si pamatuje něco, co se stalo v noci Aliina zmizení.

1x21 Monsters in the End
Každý něco skrývá - ať už je to tajný románek nebo něco jiného, ale jaké jsou jejich skutečné záměry? Pro Ariu, Spencer, Hannu a Emily je udržení tajemství přirozeností, ale žít s nimi není lehké a můžou pro ně být velkou zátěží. Jak dlouho může být Aria s Ezrou, když spolu nedokážou být na veřejnosti? Když Spencer a Tobyho ostatní nepovažují za pár, je to jen pravé přátelství? Jak může mít Emily pravdu, když nedokáže být upřímná ani sama k sobě o tom, s kým chce být? A jak se Hanna může posunout dál, když chce být pořád tajně s těmi, kteří jí zlomili srdce? A co 'A', sledující každý krok lhářek? Možná už brzy nebudou muset skrývat tolik tajemství.

1x22 For Whom the Bell Toll
Aria, Spencer, Emily a Hanna se rozhodnout konečně skoncovat s 'A' a všemi záhadami, které je obklopují. Ale dokážou chytit 'A' bez faktických důkazů, že on/ona vede v této hře? A kromě toho videa a vzpomínky z té noci, kdy Alison zmizela, je donutí obrátit se pro informace k někomu, s kým by to raději vůbec neřešily, aby s 'A' skoncovaly jednou provždy. A nebo taky ne.
 


Aktuální články

Reklama